LONG WAY daleka droga.Turystyka motocyklowa,wyprawy Hayabusa po Europie.


Idź do treści

Dookoła Irlandii

Zrealizowane wyprawy > Sezon 2007

Podróże motocyklowe


Po powrocie do Anglii z wyprawy po Europie,trudno mi było się odnaleźć, żyłem wrażeniami z podróży. Kiedy poszedłem na rozmowę w sprawie nowej pracy,okazało się że mam ją zacząć za 3 tygodnie. Po co marnować czas! Po raz kolejny zmiana oleju, filtrów, łańcucha i w drogę...

Wrzesień 2007r."DOOKOŁA IRLANDII"

Z Holyhead w Walii promem popłynąłem do Dublina,tam spędziłem dwa dni u znajomych czekając na poprawę pogody. Gdy się wypogodziło ruszyłem ze stolicy Republiki Irlandii Północnej w kierunku Waterford, następnie do Cork.Do tego momentu byłem raczej zniesmaczony zieloną wyspą, ujęło mnie dopiero zachodnie wybrzeże. Wrzosowiska,lasy,góry,piękne nabrzeże,Killarney National Park,Moher Clif.
Skrupulatnie objeżdżając linie brzegową,przedzierałem się
ku górze wyspy w kierunku Irlandii Północnej,gdzie wielkie wrażenie wywarły na mnie Giant's Causeway,oryginalna formacja skalna,przepiękne dzieło natury. Składające się z około 37 tysięcy ciasno ułożonych kolumn bazaltowych,które uformowały się podczas erupcji wulkanicznej blisko 60 mln lat. W dalszej kolejności zawitałem do Belfastu,później wschodnią stroną wyspy powróciłem do Dublina,gdzie promem dotarłem Wielkiej Brytanii.Zajęło mi to 11 dni podczas których przejechałem ponad 3tyś. km.,była to też ostatnia wyprawa w jak że owocnym sezonie 2007.Pozostał powrót do pracy i snucie planów na kolejny sezon..


Powrót do treści | Wróć do menu głównego