LONG WAY daleka droga.Turystyka motocyklowa,wyprawy Hayabusa po Europie.


Idź do treści

Dookoła Wielkiej Brytanii

Zrealizowane wyprawy > Sezon 2007

Podróże motocyklowe

...część znajomych polaków mieszkających na wyspach pojechała na święta Wielkanocy do Polski, ja z kolegą postanowiliśmy inaczej, wybierzemy się Hajką do Szkocji.
Trasa rozpocząłem w Hereford, mieście położonym w pobliżu granicy z Walią nad rzeką Way .Biegła on wzdłuż zachodniego nabrzeża do Glasgow, dalej High Landy, na samą północ. Po drodze Fort Williams, zamek Eilean Donan, służący za plan filmowy w "Nieśmiertelny" z 1986r. Widoki stawały się coraz piękniejsze, rynnowe jeziora, bagna, ośnieżone wierzchołki gór przebiegające przez drogę stada dzikiego jelenia szlachetnego, księżycowe krajobrazy. Dopełnieniem klimatu byli stojący na parkingach Szkoccy górale, ubrani w regionalne stroje grali na dudach. Dotarwszy nad północny brzeg skierowaliśmy się na wschód do John o' Groats, wioski w północnej Szkocji, najbardziej na północ wysuniętej osada wyspy Wielka Brytania, zamieszkałej przez 300 osób. Tu zaczyna się najdłuższa odległość lądowa, drugim skrajnym punktem jest Land's End w Kornwalii. Skoro każdy kij ma dwa końce,padł spontaniczny pomysł...jedziemy tam!!!!!

.

Kolejne dni mijał w podróży, Loch Ness, jedyne potwory które przyszło nam zobaczyć to nasze odbicia w tafli wody, Edinburgh, NewCastel, York, Hull, Sheffield, Nothingham, Londyn, Southhampton miasto, w którego porcie Titanic rozpoczął swój rejs. Jednym słowem mówiąc, miejsca gdzie rozgrywała się historia Brytanii. Podróż coraz mocniej nas wciągała, a pierwotnie miała być tylko Szkocja. W końcu dotarliśmy na Lands End w Kornwalii, najbardziej wysuniętego na południowy zachód miejsca Anglii, położonego na Półwyspie Kornwalijskim, zwanym rivierą Angielską. Nadchodził czas końca i tak już przedłużonego urlopu, wiec ostatnim odwiedzonym miejscem była południowa Walia, pełna owiec na pagórkowatych łąkach oraz stolica regionu Cardiff. Po 10 dniach dotarliśmy do domu pokonując 4tyś. niezapomnianych kilometrów.

.


Powrót do treści | Wróć do menu głównego